Terezka učí!

Dneska mám za sebou druhou dvouhodinovku holistické hatha jógy. Jsem ryba ve vodě. První hodina byla mnohem víc ztuhlá, seděla jsem tam a koukala na hodiny. Dneska jsem procházela mezi lidmi, dávala korekce a dokonce i fyzicky opravovala. A to vše během dvou dnů. Je pravda, že dneska jsme měli poprvé představení korekcí všeobecně, avšak nejdůležitější je vidět, kdy a kdo potřebuje pomoct.

Ale hezky od začátku. Jak jsem již psala v některém předchozím článku, máme dvě dvouhodinovky denně. Od tohoto týdne, studenti, kteří trénují na to být učiteli, učí odpolední hodiny. Což v praxi znamená, že se alternuju s kolegyní Karlou, která je Brazilka, toho času žijící v Dubaji.

Na začátku jsme dostali jasné zadání a v podstatě je každá naše hodina stejná. Máme předepsané ásany (pozice), skrze které se prokousáváme, až se dokoušeme k závěrečné meditaci. Celý program by měl vyjít na dvě hodiny. Minule jsem měla času málo, dneska to vyšlo skvěle.

Začínáme pozdravem slunci a pak měsíci. První dodává energii a druhá balancuje. Obě si jsou hodně podobné- První má 12 pozic, jako znamení zvěrokruhu; druhá 14, jako dní od novu k úplňku a zpátky. Obě se cvičí nadvakrát, protože jsou asymetrické. Pak se přechází na cviky posilující a utužující svaly na rukou a nohou a následně protahujeme a otvíráme boky a pánev. Pak nastupuje taková klasika: pozice hlavou dolů, záklony a předklony. Nakonec nějaký protahovačky a narovnávačky a plác sebou do mrtvoly, teda shavasany 🙂 .

Ze své první lekce jsem měla dost nijaké pocity. Všeobecně jsem si myslela, že jsem uvedla všechno, ale samozřejmě to chce praxi a ustálit si výrazivo. Navíc to všechno učím v angličtině, že jo? Jsme zvědavá, jak se budu aklimatizovat na Čechy – každopádně lekce v angličtině jsou určitě možné 😉 . Z dnešní lekce mám ale všeobecně radost. Líbilo se mi, že jsem mohla být větší součástí celé lekce, protože už vím, jak lidi narovnávat a všichni to velice vítali. Je fajn být v přátelském kolektivu; což většina jogínů je – banda hipíků ujíždějících na filozofii universa 🙂 .

A pozítří učím zas 🙂 . Jak v Americe říkají: „Practice makes perfect.“ – oh, I’ll be so perfect! 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *